Nie każdy ma możliwość hodowli pszczół. Jedni z powodów zdrowotnych (uczulenia), inni z obaw o ból przy użądleniach, a jeszcze inni nie mają gdzie, ale wszyscy – lub znakomita większość – wie jakie znaczenie mają pszczoły dla naszego funkcjonowania, dla produkcji płodów rolnych oraz także zwierząt hodowlanych (koni, świń, krów, itd)..

„Jeśli pszczoły znikną, człowiekowi pozostanie 4 lata życia na Ziemi” – tak ponoć powiedział Einstein, chociaż jak już wiadomo to mit, to nie jego słowa, ale jest to prawie prawdą. Oczywiście pszczoła to nie jedyny zapylacz, ale jeden (jeśli nie jedyny) z najbardziej efektywnych.

Ja zdecydowałem się na posiadanie pszczół z kilku przyczyn – kocham je, naprawdę je kocham i wybaczam każde użądlenie i ból z nim związany. Wiem jakie są ważne dla tych małych, lokalnych ekosystemów, jak i globalnie dla wszystkich ludzi. I jeśli chcesz, możesz mieć w tej hodowli swój udział. Możesz zostać Patronem naszej Pasieki!!!

Wszelkie szczegóły, progi wsparcia, itd opisane są w miarę czytelnie na stronie Patronite, ale gdybyś chciał o cokolwiek spytać możesz śmiało pisać do mnie na kontakt@pasiekalezyn.pl.

Idea jest jedna i bardzo prosta: wpłacając nam kilka złotych stajesz się Patronem czy niejako Fundatorem na wielu płaszczyznach – przy zakupie uli, przy zakupie matek pszczelich, przy zakupie leków, wyposażenia. A co dajemy w zamian? Wszystko zależy od progu jaki wybierzesz – więc licz się z tym, że jeśli będziesz chciał będzie nam bardzo miło Cię ugościć w naszych progach gdzie dowiesz się wszystkiego o pszczołach, będziesz mógł osobiście otworzyć ul, zobaczyć na własne oczy różnice pomiędzy matką pszczelą, a robotnicą lub trutniem. Pyłek lub miód prosto z ramki wprost do TWOJEGO żołądka? Pewnie! 😊