Miód z kakao

Miód i kakao. 

Pojemność: 200ml

  • Producent: Pasieka Łężyn
  • Dostępność: Jest Jest  (6 szt.)

  • Czas realizacji: 2 dni robocze
  • Cena netto: 25,00 zł 25,00 zł
  • szt.
Nutella.. kto lubi?
 
My też! Nawet bardzo.
To, że jest średnio zdrowa też juz wiemy od bardzo dawna!
 
Ale mamy dla Was alternatywę - smakuje bardzo, bardzo podobnie (są tacy, którzy twierdzą, że nawet lepiej!), ale od oryginału różni się tym, że jest zdrowa! A jej skład to dokładnie dwa składniki.
 
Właściwości miodu akacjowego znamy, ale o właściwościach kakao nie każdy wie, a jak się okazuje warto go spożywać!
Ma bardzo niski indeks glikemiczny przez co mogą go spożywać osoby cierpiące na cukrzycę lub insulinooporność (chociaż wiadomo, dobrze zachować umiar).
Zawiera polifenole, a co za tym idzie wskazane jest u pacjentów kardiologicznych. Wspomaga również leczenie przeciwmiażdżycowe. 
Zawarte w kakao flawonoidy mają również wpływ na poprawę pamięci, natomiast teobromina oraz w niewielkich ilościach kofeina pobudzą po wysiłku fizycznym.
Kakao jest także dobrym źródłem magnezu, ma korzystny wpływ na pracę mięśnia sercowego oraz układu nerwowego. Dostarcza też tryptofanu, który zajmuje ważną miejsce w procesie produkcji endorfin, odpowiedzialnych za nasze samopoczucie psychiczne i nastrój. 
 
Warto również zaznaczyć, że kakao nie może być spożywane przez osoby z alergią na kakao. Ponadto wysoka zawartość teobrominy i kofeiny może stanowić przeciwwskazanie do spożycia go przez osoby borykające się z za wysokim ciśnieniem tętniczym krwi czy cierpiące na wybrane choroby serca.